erile
27 اسفند 1401 - 15:38

تعریف ۲۰ پروژه بزرگ برای توسعه زیرساخت های شهری سنندج

سنندج- شهردار سنندج از تعریف ۲۰ پروژه سرمایه گذاری در راستای توسعه زیرساخت های شهری در نواحی مختلف این شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج، سیدانور رشیدی در نشست با اعضای شورای اسلامی شهر سنندج، اظهار کرد: توسعه زیرساخت‌های فرهنگی علاوه بر تقویت فعالیت‌های فرهنگی و هنری نقش بسزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و پرکردن اوقات فراغت جامعه به ویژه قشر جوان دارد.

وی با بیان اینکه توسعه این ظرفیت‌ها در سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی جهان امری ضروری است و قطعاً به اقتصاد هنر کمک خواهد کرد، گفت: مجتمع فرهنگی و هنری در پارک شهدای سنندج به صورت چند منظور در کیفی‌ترین سطح احداث شده است.

وی افزود: امیدواریم ایجاد این مجتمع فرهنگی با حضور افراد صاحب نظر، هنرمندان توانمند و خوش ذوق به مرکز مهم تأثیرگذار استان در حوزه فرهنگ و هنر تبدیل شود.

رشیدی با بیان اینکه ۲۰ پروژه سرمایه گذاری در سنندج تعریف شده است که سال ۱۴۰۲ عملیاتی می‌شود، اضافه کرد: سال آینده سالی پر از خیر و برکت برای شهر و شهرداری خواهد بود چون خیلی از پروژه‌های عمرانی که کار مطالعاتی آن به پایان رسیده وارد فاز اجرا خواهد شد.

شهردار سنندج خاطرنشان کرد: احداث کمپ ماده ۱۶ به عنوان نیاز اساسی و بر زمین مانده در شهر سنندج بعد از ۱۱ سال با همراهی شورا جامه عمل پوشانده شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۲۰۰ معتاد در این کمپ ساماندهی شده و فرایند درمان خود را طی می‌کنند.

وی در ادامه به تلاش‌های صورت گرفته در قالب ستاد برفروبی و رضایتمندی مردم از عملکرد شهرداری در این خصوص گریزی زد و گفت: با برنامه ریزی مناسب، تأمین امکانات و همدلی و همراهی تیم مدیریت شهری و شورا امسال عملکرد بسیار خوبی در ستاد برفروبی داشتیم که رضایتمندی بالای ۹۰ درصدی شهروندان را به دنبال داشته است.

وی بروزرسانی حقوق پرسنل به عنوان یکی از برنامه‌های جدی در مجموعه شهرداری سنندج طی سال جاری دنبال شد، گفت: خوشبختانه با برنامه ریزی های صورت گرفته حقوق و مزایای تمام پرسنل از شرکتی، قراردادی و رسمی تا ۲۵ اسفند پرداخت شده و دستمزد ۲ ماهه پایانی راننده‌های استیجاری نیز تا پایان سال واریز خواهد شد.

وی اضافه کرد: سال گذشته شهرداری با حجم بالای مطالبات پیمانکاران مواجه بود با برنامه ریزی صورت گرفته توانستیم با اتکا به درآمد حاصله بدون فروش املاک منقول و غیرمنقول بخش قابل توجهی از این مطالبات را پرداخت کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1099129